DRACHENFEST 2011

Avalikud ja mujalt pärit uudised, kuulutused ning teadaanded

Moderaator: Jakob

DRACHENFEST 2011

PostitusPostitas Chloe » Esmaspäev Aug 30, 2010 11:55 pm

Mul ja mõnel teiselgi on aastaid olnud soov võtta osa euro suurimatest larpidest, kus on tuhanded inimesed, kus on Leerid, kus on Lahingud, päris varandus ja tohutu maa-ala täis igasugu põnevat stuffi (enne seda kui me oleme vanad, paksud, perekond, reuma jms, majalaenud). Teema võeti tõsisemalt ette suvelaagris.

Lihtne: Kes plekib, see tuleb, sest osalustasu on rasvane ja sellepärast me seda nii vara ajama hakkasimegi.

Kohale plaanis minna väikese bussiga. Seega kogenud autojuhid on eriti teretulnud.

http://www.wyvern.de/adventures/drachen ... pages_id=5
HINNAD:
1. Kuni 30.11.2010: Mängija 89 eurot
2. Kuni 31.01.2011: Mängija 99 eurot
3. Kuni 30.04.2011: Mängija 109 eurot
4. Kuni 30.06.2011: Mängija 116 eurot

Kohapeal makstes: 130 eurot

Grupisoodustust kirjas ei ole.

TOIMUMISAEG (2010 DF-i toimumise järgi, kuna kodukat ei ole selle koha pealt veel uuendatud, aga võib eeldada, et toimub samal ajal): 27.07 - 01.08 (6 päeva)

Kui on soov päev varem saabuda, läheb tavalisele piletihinnale +15 eurot lisaks.

PILETI TELLIMINE: Saab tellida mitu piletit korraga. Saabub kohale 4-6 nädalaga, saadetakse korrapäraste intervallidega teele.

RELVAD:
1. Mõõgad: Lateks. Fiiberklaasist südamik, soovitatud pehmendus on miinumum 15 mm löögikohtades ja 5 mm külgedel. Shell ja pommel peavad samuti olema polsterdatud.
2. Kilbid: Peavad olema eest üleni polsterdatud. Miinimum polsterdus külgedel 3-5 cm, esiküljel 10 mm.
3. Polearmid: Kirved, hellebardid, kaikad. Tuleb kasutada kahe käega. Südamikuks kuni 16 mm fiiberklaas, polsterduseks kõigis kohtades miinumum 6mm (kõva vahtplasti puhul) või 10 mm (pehme vahtplasti puhul).
4. Ballistilised relvad: Vibud, ammud. Maksimum tõbetugevus 30 naela. Nooled peavad olema valmistatud fiiberklaasist või puidust. Noolepea diameeter peab olema miinimum 40 mm. Noolepeas võib kasutada pehmet vahtplastist. Käsnad, mida kasutatakse make-upi tegemiseks, on selleks otstarbeks end praktilisena tõestanud (viimane lause on otsetõlge DF-i kodukalt)
5. Viskerelvad: Kirved, noad, kivid, odad. Peavad olema ilma tahke südamikuta.
6. Piiramisrelvad: Pole meile ilmselgelt tähtis.
7. Turvised: Ei tohi olla teravaid otsi.
8. Kiivrid: Soovitatakse kanda kiivrit, eriti lõpulahingus.

MÄNGUALA: Enam kui 1.200.000 ruutmeetrit suur ala. Metsane, keskel linnake tavernade, kaupluste ja erinevate linnaosadega. Lisaks on lahinguala ja parkimisplats.Kes tahab tulla ja raha koos, andke mulle teada ps-ga (Chloe).Osalustasu ja transpordiraha on maksnud:
1. Chloe
2. Pulk
3. Aurin
4. Hans
5. Käosaar
6. Bernard
7. Nele
Viimati muutis Chloe, Kolmapäev Dets 15, 2010 5:55 pm, muudetud 4 korda kokku.
Chloe
Nooremleitnant
Nooremleitnant
 
Postitusi: 140
Liitunud: Kolmapäev Dets 28, 2005 5:31 am
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas Jyrgen » Kolmapäev Sept 01, 2010 1:05 pm

Ma saan aru, et minek toimub mikrobussiga, aga kas keegi umbkaudu on ka arvutanud palju sõit/Kõik kokku maksma läheb?
Kasutaja avatar
Jyrgen
Vanemreamees
Vanemreamees
 
Postitusi: 13
Liitunud: Pühapäev Jaan 04, 2009 9:52 pm
Koda: Ulring

PostitusPostitas Ivellios » Kolmapäev Sept 01, 2010 1:37 pm

Pildid:

DF 2007: http://www.wyvern.de/adventures/drachenfest/de/node/403

DF 2008: http://www.wyvern.de/adventures/drachenfest/de/node/591

DF 2009: http://www.wyvern.de/adventures/drachenfest/de/node/689

DF 2010: http://www.wyvern.de/adventures/drachenfest/de/node/769

Piltidelt saab ubes aru seal kehtivast kostüümi, relvade ja turviste standardist.
Pilte saab veel, kui soovi peaks olema. Nii et karjuge, kui vajadus tekib!


Tegin ka väikesed uuringud teepikkuse kohta, ja selgus, et Tartust Saksamaale Diemelstadt-i on ca 1769,136 km, multimap.com andmetel 1 päeva, 1 tunni ja 40 minuti pikkune sõit. Kes tunneb bensiinihindu paremini, võib välja arvutada.
Ivellios
Vanemreamees
Vanemreamees
 
Postitusi: 10
Liitunud: Laupäev Okt 11, 2008 12:40 pm
Tegelane: Echalon Aratol
Koda: Téndir

PostitusPostitas Chloe » Reede Sept 03, 2010 2:29 pm

Oliver aka Ivellios on teinud tublit tööd tõlkimisega ja info otsimisega:


Selle aasta Drachenfest on ühtlasi ka DF-i 10. Aasta sünnipäev, niisis lubavad korraldajad lahedaid üllatusi.
Toimumisaeg: 26.07.2011- 31.07.2011 (kindel toimumisaeg)

MAAILMA LOOMINE (lühikokkuvõte): Alguses elasid draakonid esimeses maailmas, kuid nende omavahelises võitlemises päästeti valla tohutud jõud, mis selle maailma põrmu paiskasid. Olles kohkunud oma hoolimatusest, rändasid draakonivennad maailma äärele, jõudes uude maailma. Nähes võimalust vanad vead heastada, nimetasid nad selle maailma Teiseks maailmaks, ja asusid seda valitsema. Samuti seadsid nad sisse Draakonite festivali, et iga aasta otsustada, milline draakonitest saab järgneva aasta valitsema. Oma eestvõitlejateks valisid nad Teise maailma surelikud, andes nii oma saatuse nende kätte.
Siin on info DF-il osalevate leeride kohta:
DRAAKONITE LAAGRID:
ROHELINE LAAGER: Siit leiab praktiliselt kõike, sest Rohelise tee pakub palju võimalusi. Barbareid ja šamaane, haldjaid, drüaade ja isegi orke, roheline laager on avameelne kõigi suhtes, kes vaid loodust austavad. Üleelamine on selle laagrite lipukiri, õilsad duellid jäetakse punase ja hõbedase laagri liikmetele. Aastatel 2002 ja 2007 tuli roheline laager võitjaks, tänu oma heale sisemisele struktuurile, mis liitis suuremad grupid ja üksikmängijad osavalt kokku.
Roheline draakon: Looduse ja elu ringluse valvur. Sisemine konflikt on armutus, sest kes sobitub, elab üle, kes seda ei suuda, liitub taas ringlusega.

HÕBEDANE LAAGER: Siin on enamasti sõdalased ja mõned preestrid, maage praktiliselt ei ole. Õiglus, rüütellikus ja headus on ideaalid, mis siin au sees on. 2001 aastal võitis hõbedane laager koos oma liitlaste punase- ja rohelise laagriga, 2002 aastal samuti, kuid andis vastavalt liiduleppele võidu edasi rohelisele laagrile.
Roheline draakon: Looja ja kõige olemise algus. Ta seisab valguse ja loomingu eest. Tema sisemine konflikt on külm teras, sest see on jõud, mis kõik ringlusest väljaspool seisva murrab. Kus hõbe armu näeb, seisab teras vaid õige tee puhastava tule eest.

KULDNE LAAGER: Kuldne laager on kindlasti märkimisväärne oma truude liikmete poolest. Grupid, nagu "Kuldne Vahtkond"œ, on juba alates esimesest DF-ist selle laagri liikmed. Lisaks on kuldse laagri alatised liikmed "Antiiksed"œ, kelle karakterid on eeskuju võtnud antiiksest Kreekast ja Roomast. Maage ja õpetlasi leiab siit laagrist vähe, enamus on võitlejad, kuid ka nemad on alati teretulnud, kui neil vaid õiglus südames on.
Kuldne draakon: Kui Hõbedane on algus, ja Must lõpp, siis Kuldne on kaal nende vahel. Tema on draakonite kohtunik, kuid need ei ole seadused, millest ta lähtub, vaid õiglus. Kuldse tee on raske ja kivine, ja alati pole kõik nõus tema otsusega. Kuldne on nõel, mille ümber saatuseketas keerleb. tema sisemine konflikt on igavene reetmine.

PUNANE LAAGER: Võitluse, au ja teotahte laagris kogunevad igatsorti võitlejad. Ka fantastilised ideed on siin teretulnud, kuni nad võidelda oskavad muidugi, mis käib ka lahingmaagide kohta, kuigi need on siiski haruldane nähtus. DF 2008 aastal tuli punane laager võitjaks, sest arvuliselt ülekaalukas roheline laager nõustus 50 vs 50 lahinguga- tänutäheks eelmise aasta toetuse eest.
Punane draakon: Täis teotahet, ei arva ta sõnamängudest palju, kui just sõnadele ka teod ei järgne. Tema sõdalased ei lähe väljakutsetelt tee pealt eest, vaid seisavad sirgelt ja surevad parema meelega, kui elavad põlvitades. Kuulsus ja au, nende nimel võib tera välja tõmmata. Punane on mõõk draakonite seas, ja toob surma ja hävingut kõigile ringluse vaenlastele. Tema sisemine konflikt on vereiha, sest kui tera on kord juba tõmmatud, on vähe, mis saab veristamist peatada.

HALL LAAGER: Hallil laagril on liigutav minevik, ja vaatamata nimele leiab siit kõiksugu kirjut rahvast. Kõik rassid ja ametite esindajad kogunevad teadmiste ja tarkuse lipu alla: maagid ja õpetlased, sõdalased ja alkeemikud, preestrid, kaupmehed, vargad ja bardid. Aastal 2006 saavutas hall laager võidu.
Hall draakon: Teadmiste ja tarkuse draakon. Tema on aja isa, ja kui legendid on tõesed, siis just tema oli esimene draakon. Tema sisemine konflikt on unustus. Tema valitsusaja suur tegu oli Teise Maailma loomine.

MUST LAAGER: Maagia ja salapära laagrina kogunevad siin peamiselt maagid, vargad ja palgamõrtsukad. Siiski on musta laagriga liitunud ka grupid salapäraseid tumedaid sõdalasi, kes maagidega liitusid, et nende võimust osa saada. Fantastilised ja müstilised ideed leiavad siin kodu. Mustas laagris, nagu ka hallis, tulevad kõik teadmiste otsijad kokku, sest teadmised on võim. Aastal 2009 tuli must laager DF-il võidule.
Must draakon: Tema on tee lõpp, surm, kuid ka maagia. Kus hõbedane loob, sealt must võtab. Tema alluvad valvavad teadmisi maagia kohta, varjavad seda. Salapära on tema tugevus, varjud tema liitlased. Tema sisemine konflikt on võimuiha.

SININE LAAGER: Sinise laagri pilt on täis piraate (ausaid meremehi), aga ka palgasõdureid, kes on siin endale uue kodu leidnud. Sinise draakoni omadused (vabadus ja ahnus) sobivad neile just hästi. Pealegi sosistatakse, et just sinises laagris peetakse kõige paremaid pidusid.
Sinine draakon: Vabadus on sinise tee. See on raske tee, sest selle käimine tähendab korra ja õigluse kindlustundest loobumist. See tähendab iseenda elu eest vastutuse võtmist. Nii saab enda saatuse peremeheks ja iseenda teenriks.
Sinine on mõistnud, et tema filosoofiaga ei saa suures lahingus võidule tulla. Tema järgijad peavad enda tee, Tema tee, selleks jätma, et talle järgneda. Kuid see oleks reetmine oma järgijate ja iseenda ees, miski, mida Sinine ei saa nõuda. Pealegi pole valitsemine see, mille järgi Sinine ihkab. Otse vastupidi, tema on mässaja, oportunist, iga valitsusvormi vastane.
Niisiis on ta otsustanud oma järgijad küll koguda, kuid mis nad teha tahavad, on nende endi otsus. Nad peaksid oma vabat tahet kuulama, endale kõik vabadused võtma. Kuld naeratab igast pidustuste otsast vastu, ja kui on miski, mis teeb vabaks, siis on see rikkus.

TEISED LAAGRID:

KAOSE LAAGER: Kaose laager pakub kõigile imelistele ideedele kodu: kaosesõdalased, nekromandid, deemonid või loominimesed. Kaose laager ei ole kuri, kuid paljud tema järgijad, kui mitte kõik, siin tumeda, kui mitte otseselt kurja loomuga. See võtab DF-il outsaideri rolli, aga just see võib end veel tugevusena tõestada.

Kaose avatar: Igalt poolt tulevad kaose liitlased, nende sooviks võita tekkiva korra järgijad. Kõik teelt pühkida, mis igavesel rännakul ees seisab, sest pidev rändamine on kaose märk. Millelgi pole püsivust. Muutus- häving- ehitamine, ja võib-olla uuesti häving. Sest nii nagu on, on äkki hästi, kuid teisiti võib äkki veel parem olla.
Üks osa kõigest, kuid alati teisiti, alati kõigis suuntes ühteaegu püüdlev, surub end alati kõige tugevam soov muutuse järgi läbi. Selle mõttega jagavad iidsete aegade jumalad oma järgijatele kohutavaid võimeid. Hävinguvajadusega, hullusega, maagiaga ja mutatsioonidega muudavad nad maailma pilti. Kaose sisemine konflikt on kaos ise.

VASKNE LAAGER: Vaskne laager on täis kõrgelt motiveeritud ja agiteeritud NPC-si. Mängus on sellel militaarselt organiseeritud, religioosne-fanaatiline juhtkond, mis peaks sellest tegema ohtliku vastase, ja ka teeb. Kuigi see laager on mängujuhtide kontrolli all, juhitakse vaskseid nii vähe kui võimalik.
Vaskne draakon: Vaskse tee on valitsemise tee. Draakonid on loonud uue maailma, ja vaskne on siin, et seda valitseda. Tema tegutsemine on ainuüksi selle sihi poole suunatud. Tema alluvad on lojaalsed, ja teevad kõik, et vaskne saaks troonile tõusta, sest vaid tugeva valitsejaga suudab teine Maailm püsima jääda.

ORKIDE LAAGER: DF 2001 pakkus esimest korda mängijale võimalus mängida orki suurel alal. Alguse 40-est orkist sai pärast nende võitu aastal 2004 aastaks 2006 ca 550 orki. See on siiski oodatav, sest võitjalaager rajab pärast võiduaastat tavaliselt ikka kõige suurema laagri. Siiski on orke mängul keskmiselt 200. Orkidel on ka ühine väepealik, kes on nende avatar draakonite ja kaoseavatari seas.

TRIUMVIRAAT: Väljastpoolt DF-i organiseeritud laager. Põhimõtteliselt seisab see laager headuse, valguse ja au eest. Ebasurnud, orkid, vasksed ja kaose liikmed on selle laagri vaenlased, samas, kui inimesed, haldjad ja päkapikud on nende ridades teretulnud. Nende avatar on keegi Sendbotin der Verlorenen (hüljatute saadik eesti k.). Seda organisatsiooni juhib kolmest liikmest koosnev triumviraat.

HÕIMUDE KÜLA: Küla, mis liidab neid, kes ei ole rahul, et teise Maailma asukaid võetakse vend-venna, õe-õe vastu võitlema draakonite meeleheaks.

Lisaks on mängul linnak nimega Aldradach, mille kohta kahjuks ei ole palju infot, peale selle, et sealt saab kõike osta.

Põhimõtteliselt peaksime ka meie ühe laagriga liituma, kõige parem variant oleks üks draakonite laagritest, aga seda võiks otsustada siis, kui osalejad on registreerinud, ühiselt.
Chloe
Nooremleitnant
Nooremleitnant
 
Postitusi: 140
Liitunud: Kolmapäev Dets 28, 2005 5:31 am
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas Kusti » Reede Sept 03, 2010 7:36 pm

Kas kellegil on aimu täpsema asukoha kohta ??


Tõenäoliselt olen ise ka tulemas (tingimusel, et saan 3 veerandit saksakeelt 5)
kes oma mõõgad atradeks taovad künnavad varsti kellegi teise põlde
Kusti
Foederati
Foederati
 
Postitusi: 19
Liitunud: Pühapäev Apr 26, 2009 8:31 pm

PostitusPostitas Ivellios » Pühapäev Sept 05, 2010 9:58 pm

Saksamaa, Hessen, 34744 Diemelstadt, Quast 4

http://maps.google.de/maps?client=firef ... iemelstadt

Juhiks ka tähelepanu, et kuna hinnad ajaga tõusevad, ja pileteid tagasi müüa ei saa, siis peaks paika panema mingi kindla tähtaja, ja piletid kõik koos ära tellima. Seda selleks, et kui keegi tellib juba karmi raha eest oma pileti ära, ja siis minemine jääb ikkagi ära, oleks see üsna nõme.

Räägiks siin ka alaealiste osalemisest: Osalejad vanuses alla 17-e vajavad luba, mis on kirjutatud ja allkirjastatud tema seadusliku hoolekandja poolt. Lisaks peab alaealisega kaasas olema täisealine järelvalvaja, määratud alaealise seadusliku hooldaja poolt, mis on tõestatav kirjaliku ja allkirjastatud paberiga.

Järelvalvaja peab DF-il olema registreeritud ja kohal viibima, ja alaealine peab oma hoolekandjate luba kaasas kandma ja seda nõudmisel näitama. Nende reeglite rikkumise korral on korraldajad sunnitud saatma alaealise koju.

Vastav dokument on DF-i kodukalt alla laetav, kuigi kirjutatud saksa keeles. Ma ei hakkanud hetkel seda siia linkama, sest seal on veel DF 2010 versioon üleval, aga meil oleks vaja 2011 oma.
Ivellios
Vanemreamees
Vanemreamees
 
Postitusi: 10
Liitunud: Laupäev Okt 11, 2008 12:40 pm
Tegelane: Echalon Aratol
Koda: Téndir

PostitusPostitas Karl » Esmaspäev Sept 06, 2010 11:41 pm

Ivellios kirjutas:Pildid:Tegin ka väikesed uuringud teepikkuse kohta, ja selgus, et Tartust Saksamaale Diemelstadt-i on ca 1769,136 km, multimap.com andmetel 1 päeva, 1 tunni ja 40 minuti pikkune sõit. Kes tunneb bensiinihindu paremini, võib välja arvutada.

Tallinnast andis läbi Warzavi ja Poznani teepikkuseks 1962km ja sõiduajaks 24 tundi. Kiirteed tunduvad andvat kerge võidu sõiduajas ja neid on ka palju meeldivam sõita kui tavalist poola maanteed, ehki teepikkus võib tulla natuke suurem ja teemaksudele kulub ka mingi summa raha
Karl
Nooremleitnant
Nooremleitnant
 
Postitusi: 34
Liitunud: Laupäev Dets 24, 2005 1:41 am
Asukoht: Tallinn
Tegelane: Mirimo Calenor
Koda: Eowélith

PostitusPostitas Bernard » Esmaspäev Sept 13, 2010 7:44 pm

Kui sõita mikrobussiga 6+ juht (7+1 juht ei mahu kui tahame vähegi larbikola kaasa võtta ja pikka sõitu kott süles ei tee - ausõna). Siis tuleb "tuusiku" maksumus kusagil 3500.-

So. mängumaks nii 100 euri, kütus edasi-tagasi kusagil 1500 näkku ja kusagil 500 eeku toiduraha (drachenil saab süüa osta aga mängumaksu sees toitu pole) kui teeme ühistoitu 18 korda (3x päevas, 6 päeva).

See ei sisalda kiirtee maksusid, ootamatuid kulusid (mida tekib) ning vajaliku varustuse hankimist.

Arvan, et realistlik summa kogu sõiduks on kusagil 4000-6000 krooni näkku. Mitte vähem, mitte rohkem.

Seda ka põhjusel, et tripile tasub julgelt arvestada 10 päeva: 2 sinna, 2 tagasi, 6 kohapeal. 24h läheb sõidu peale ainult ideaaltingimustel ja juhul kui midagi valesti ei lähe. Ühtlasi oleks see absurdne hooramine, kõigile mugavam on ikka kusagil poolas üks telkimine ja magatud öö teha.
Austusega, Allan Bernard /55 632 698/

Êl eria e môr, ohtakyaro elendi
Kasutaja avatar
Bernard
Komandör
Komandör
 
Postitusi: 1000
Liitunud: Kolmapäev Dets 21, 2005 1:20 am
Asukoht: Tallinn, 55 632 698
Amet: Nõukogu liige
Tegelane: Ghildorien Thurundil
Koda: Haralas

PostitusPostitas Chloe » Teisipäev Sept 28, 2010 3:05 pm

Niiet...Allan...sa tuled?


Esimese maksmise teeme me ära järgmise nädala alguses 4.-6.okt)(mina, jyrgen, aurin), kes veel soovib, andke teada.
Chloe
Nooremleitnant
Nooremleitnant
 
Postitusi: 140
Liitunud: Kolmapäev Dets 28, 2005 5:31 am
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas Chloe » Laupäev Okt 30, 2010 6:58 pm

Hetkel on tasunud osalustasu 4 inimest.

Piletid ostame ära 23 ndal novembril!
Kellel pole selleks ajaks...osalustasu jälle tõuseb. Ise teate.
Chloe
Nooremleitnant
Nooremleitnant
 
Postitusi: 140
Liitunud: Kolmapäev Dets 28, 2005 5:31 am
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas Chloe » Laupäev Nov 20, 2010 7:31 pm

Maksmiseni jäänud 3 päeva!
Chloe
Nooremleitnant
Nooremleitnant
 
Postitusi: 140
Liitunud: Kolmapäev Dets 28, 2005 5:31 am
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas Chloe » Kolmapäev Dets 15, 2010 5:56 pm

Hetkel on maksnud ja minemas 5 vishnat!
Chloe
Nooremleitnant
Nooremleitnant
 
Postitusi: 140
Liitunud: Kolmapäev Dets 28, 2005 5:31 am
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas Berethor » Neljapäev Dets 16, 2010 1:18 pm

Oh Hell yeah! Lõpuks ometi on kaalumisele tulnud Drachenfestile minek ja ma olen kõhklematta täiesti kindlasti raudselt sada protsenti käpp. Well done, good job, ten points to Vishna Ghrimmindor. Raha saaks maksta arvatvasti alles jaanuarikuus.
Vandana
Kasutaja avatar
Berethor
Reamees
Reamees
 
Postitusi: 11
Liitunud: Teisipäev Dets 12, 2006 8:55 pm

PostitusPostitas Chloe » Reede Dets 17, 2010 9:40 am

Berethor kirjutas:Oh Hell yeah! Lõpuks ometi on kaalumisele tulnud Drachenfestile minek ja ma olen kõhklematta täiesti kindlasti raudselt sada protsenti käpp. Well done, good job, ten points to Vishna Ghrimmindor. Raha saaks maksta arvatvasti alles jaanuarikuus.


2. Kuni 31.01.2011: Mängija 99 eurot
Arvestada tuleb ka päevade varuga, makse ei pruugi õigel ajal laekuda...
Chloe
Nooremleitnant
Nooremleitnant
 
Postitusi: 140
Liitunud: Kolmapäev Dets 28, 2005 5:31 am
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas Chloe » Esmaspäev Jaan 03, 2011 12:00 am

Esimesed piletid jõudsid Eestisse, kätte saab minu käest. Kui keegi veel kavatseb nüüd pileti soetada, siis võtke kiiremas korras ühendust Allaniga, kui ise tasuda ei saa, st krediitkaarti ei oma.
Chloe
Nooremleitnant
Nooremleitnant
 
Postitusi: 140
Liitunud: Kolmapäev Dets 28, 2005 5:31 am
Asukoht: Tartu

Järgmine

Mine Uudised

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

cron