DRACHENFEST 2012

Avalikud ja mujalt pärit uudised, kuulutused ning teadaanded

Moderaator: Jakob

DRACHENFEST 2012

PostitusPostitas Chloe » Laupäev Aug 06, 2011 11:13 am

Ahoi, hakkan varakult pihta:

Ma ei oska sõnades väga kirjeldada, mis mulje mulle jättis Drachenfest, midagi kuldset ja sädelevat ning seepärast lähen mina kindlasti tagasi. Mulle jäi mulje meie jutuajamisest tagasisõidul, et läheme jälle VG-ga ja suuremas koosseisus.

Võitleme loodetavasti jälle 1. leegionis (kõige kõvemas) jälle Punases Leeris väga lahedate hispaanlaste, itaallaaste ja sakslaste kõrval.
Muljetest ja plaanidest allpool ja veidi hiljem.

EHRE DEM ROTEN!
DRachenile tulemine:
Selleks tuleb mulle maksta osalustasu ja saata ka esmane roll, sest regamisel ja rahamaksimisel tuleb kohe ka saata rollikirjeldus ja sealkandis eeldatakse väga head rollimängu eranditult kõigilt ka nendelt, kes põhiliselt võidelda tahavad).

Piletiraha:
99 eurot
Kanda hiljemalt 10.01.2012 Johanna Tikka kontole 221017602322, märgusõna Drachen ja osaleja nimi.

Ülejäänud raha 255 euri, peab koos olema 1. juuliks.

Piletiraha maksnud:
1. Chloe
2. Jüri Jõgiste
3. Käosaar

We are the Hammer! We are the Sword! We are Pain and Death! For the Red! Honour for the 1.Lance!
Viimati muutis Chloe, Pühapäev Sept 25, 2011 7:44 pm, muudetud 1 kord kokku.
Chloe
Nooremleitnant
Nooremleitnant
 
Postitusi: 140
Liitunud: Kolmapäev Dets 28, 2005 5:31 am
Asukoht: Tartu

Minu seiklused ja muljed Drachenist

PostitusPostitas Chloe » Esmaspäev Aug 08, 2011 3:40 pm

Et põhjendada teile ära, miks te peaks tulema, jutustan oma loo:

Idee minna Drachenile käisime välja VG suvelaagris ja eesmärk oli tutvuda ja saada valgustatud, mida tehakse mujal ja kui suurelt mõeldakse mujal.


Läksime minibussiga läbi Läti, Leedu, Poola ja sõit oleks olnud igav, kui poleks olnud meie suurepärast perversset naljasoont. Ei teagi, kas Käosaar julgeb enam meiega Drachenile sõita ;)

Viimase öö magasime kämpsis, niiet olime alguseks puhanud ja hakkajas meeleolus.

Esimene päev oli lihtsalt laagrite püstipanek ja elu-oluga tutvumine, mida me ka kohe ära kasutasime. Lootsime ka hiljem teistes laagrites ringi kolada, aga järgmine päev juba oli nii palju teegmist, et ei jõudnud.
Mida me nägime? Kui sa seisad mäe tipus ja näed enda ümber laiuvaid telklaagreid, kus ei hakka silma kuppeltelgid (mõned üksikud olid), püstitatavaid torne ja värvaid, siis see on awesome!

Käisime ringi ja õgisime pilkudega seda toredust, enamus tulid nii piisavalt suurte seltskondadena, et rajasid nn rüütliõued, kus telkide keskel olid katusealused laudade, pinkide, lambanahkade, toolide jms butafooriaga. Katusealused nägid lahedad välja ja tagasid koha õhtuseks seltskonna meluks.
Kogemus oli see, et ülduine viisakus nõuab, et teiste telki ilma lubaküsimata ei minda ja võõraste asju ei näpita., isegi, kui need asjad on kuskil väljas vedelmas.


Sama päeva õhtul astus meie juurde tüüp, kes tundus olevat talupoja eluterve mõistusega ning seletas lahti, mida kujutab endast punane leer ja mis toimuma hakkab ning uuris, kes meie oleme ja kust tuleme. Kui kuulis, et me eelistame heavy infantryt, soovitas ta meil liituda 1. lanciga/leegioniga. Järgmine päev selgus, et see vend juhtis seda üksust ja tegemist oli leeri eliitüksusega ja meil oli kuldse kotkaga uhke leerilipp. Pure win!

Järgmisel päeval valiti ära leeri asjapulgad, peeti leeritšempioni turniir ja vist? aulahing siniste leeriga.
Turniirile lükkasime Nele tanki ;) sest sakslaste turniir ei käi reaalsete oskuste järgi, vaid hääletatakse rollimängu põhjal (kui karismaatiline sa oled, kuidas võitlust eepiliselt välja mängid) ja Nele, pisike ja armas, sai kohe Cha. punktid nii, kui platsile astus. Võitis lõpuks küll üks teine tüüp.
Ja unustasin, ka naiste madinat sai näha, mis oli päris hoogne ja läks üle ka lähikontaktiks.
Omaette elamus.


Õhtul pidasime lahingut sinise leeriga ja võitsime. Siinkohal ma ei uhkusta ega hüppa, sest mida teeb purjus ja kaootiline kamp formeeritud raskes turvises väeosade vastu. Lihtsalt nii läks nagu minema pidi.
Meie väeosas olid lisaks meile ülilahedad ja sõbralikud (ka mustas/punases) hispaanlased, punases ja samuti pealaest jalatallani turvistatud itaallased, veel ühed mustas/valges itaallased ja saksa "viikingid", kes muide olid suured Eesti fännid.

Meie eepiliseks kasvamine jätkus...
Järgmisel hommikul juhtus selline kummaline lugu: VG kogunes lahinguks värava juurde, aga kuna seal kedagi veel polnud, lõime niisama aega laiaks, kuni keegi meie omadest märkas veidrat tegevust. Nimelt marssis mingi suvaline seltskond sinise lipuga siniste leerist minema. Aga sininsed olid ise samal ajal lahinguväljal madistamas. Haarasime relvad ja sööstsime välja ning väikese madinaga saime lipuja selle kandja enda kontrolli alla.
Drachenil on selline süsteem, et lippu tohivad kanda ainult nn ametlikud lipukandjad.
See lugu jäi meile veidi uduseks, aga oli vist nii, et vasksed maksid kinni mingi lipukandja, et see neile siniste lipu varastaks, mis tüübil oma seltskonnaga õnnestuski põhimõtteliseks, kuni õnn(VG) teda alt vedas.
Uudis siniste lipu hõivamisest levis nagu kulutuli üle leeri. Kartsin veidi, et saame vastu päid ja jalgu, sest ei teadnud, mis suhted meil sinistega on, aga meie diplomaadid andsid lipu tagasi (meie saime seda mõnda aega kasutada buffrina oma lipu ees) ja kõik oli korras.

Pärast seda olime kuulsad :D ja sõitsime kogu leeriga kaussi rohelistele, sest rohelised, tundub nii, on punaste põlisvaenlased.

Kohati oli kahju, et seda viha ja sallimatust ei suudetud mänguväliselt vaka all hoida ja et kohati mängujuhid seda ise ka õhutasid. Lõpurituaalis oli mõningane lapsik käitumine ühe leeri poolt. Hei, see on kõigest mäng ja oleme pärast mängu sõbrad edasi! Kõik 8000 osalejat on ju tegelikult väga toredad inimesed!


Järgnevatel päevadel pidasime aulahingud hõbedase ja vaskse leeriga, kaitsesime oma laagrit rohelise ja sinise vastu, vihase lahingu orkidega, mis oli AWESOME (nad on lihstalt nii lahedad) ja uskuge mind, kui need vennad võitluse juures 100% oma orkivõitluse välja mängivad, siis sa ise tahad ka olla parem rollimängija/sõdalane.
Orkide pealik: "AKSHARAM!"
Bassihäälega kooris vastus: "HUUR- DUUR!"

Eepik oli veel vaadata, et kui oma linnust kaitsesime ja kuldne appi tuli ning vastasele sisse lendas, sama oli siis kui meie kuldsele appi läksime ja kuldsete paladinid väravast välja flänkisid...

Avamaalahingust: See oli täiesti hoomamatu, mis väljal toimus, kuidas väed liikusid, kes seda planeeris. Seda peab lihstalt ise nägema.
Minu enda seiklustest:
Astusin pärast avatseremooniat õhtul dušide poolt läbi linna (sest ma mõtlesin, et pesemaskäimine on ka IG) oma leeri poole kui vastu tulid 5 orki.
Hakkasin mööda astuma, aga siis mind võeti "kotti" ja ma pidin lühikese ähvardama vestluse käigus oma kolm münti loovutama.
Mul idikal polnud ka relva kaasas, sest arvasin, et laadarahu kehtib.

Jõudsin siis heinamaale, jälgisin mõnda aega miskist elutähtsat rituaali, mille kestel püüdsid erinevate leeride maagid hävitada ühte kurja krooni ja läksin edasi kuni mind peatas üks tüüp, küsimusega, kes ma olen. Hakkasin vastama kui ta mulle nuiaga pähe virutas. Kukkusin siis kokku ja seltskond jalutas minu juurest minema kui selgus, et mult enam midagi luutida pole.
Lamasin ja juurdlesin reeglite üle, et mida ma nüüd tegema peaks kui mind leidis uus seltskond ja peatus, et arutleda, mida siis nüüd leiuga peale hakata.
Lõpuks andis üks meesterhvas oma relvad teistele ja tõstis mu endale sülle! ja kandis! mu sinna, kus rituaali tehti, otsis preestri, kes mu terveks ravis.

Vestlus läks pingeliseks hetkel kui selgus, et mina punasest ja tema mustast leerist ning ta otsustas, et oma tänuvõlg täita, pean ma minema järgmisel päeval musta leeri ja ta üles otsima.

Lühidalt, sest pikalt ma enam ei viitsi: Järgmisel päeval läksin ma musta leeri ja arvasin, et sealt ma enam välja ei tule, aga kuna neil oli parajasti palju tegemist manalakolliga, kes lahti pääses, siis lükati minu võlatäitmine kaugemasse tulevikku. (ja seda võlga pole muide unustatud, nad naudivad selliseid asju, sest see annab võimaluse roleplayks).


Veel üks väike seik: orkidelahingus said orkid oma võla tasutud, tegin orkile põsemusi (oi, seda reageeringut musile) ja Allan küsis meie 3 münti tagasi.
Pure win!

Pärast lõpulahingut sain meie leegioni lipu laagrisse tagasi kanda. Milline au.


Miks tulla Drachenfestile VG-ga:
* Seltskond, seltskond, seltskond. Olgem ausad, meil(VG-l) on omavahel alati tore olla. Perverssed naljad ja üksteisest hoolimine. Nii ongi.
Ja tore on, et seda mölda saame me eesti keeles ajada, st keegi ei saa aru ja meid ei saa süüdistada mänguvälises mulas.
Lisaks olid ka kõik teised meie leeri omad väga sõbralikud, viisakad ja toredad.
Teenisime välja oma tegevuse ja olemisega ka teiste austuse, st pärast lõpulahingut kutsusid viikingid viisakalt meid õhtul oma õuele rääkima Eesti larbist. (mina küll kahjuks khm, khm pidutsesin samal ajal meie hispaanlaste ja itaallastega), aga jutuajamine saksa larbist oli olnud väga hariv ja huvitav.
Ja meid on kutsutud juba järgmiseks korraks oma endise leerikomandöri õuele meeldivaks vestluseks.

*Kes armastavad madinaid, saavad selle korralikus mõttes, st piisavalt palju ja koos toimiva! väeosaga. Niisama kakerdada võib igas teises leeris, lahingut pidada ja selle kulgemist nauditavalt jälgida on võimalik punases.

* Dracheni toimiv infrastruktuur! Kujutate ette, et alt asulast on veetud mäkke 4-5 km veetrass, mis varustab veega dušid, wc-d, lisaks iga leeri juures veekraanid, lisaks iga leeri juures kuivkäimlad, mida tühjendati igal hommikul ja kus oli alati! wcpaber.

* Sellist rahvahulka väga mujal Euroopas ei näe, rääkimata Eestist (va paar larpi, on see üks suuremaid).

* Väga palju tegevust, madistamist ja polnud ühtegi valvekorda (vastupidiselt laialtlevinud arvamusele). Me küll tahtsime ühte minna, sest värava all oli väga palju tegemist ja sebimist ja sinna jõudsid kõige kiiremini uudised, aga lihstalt muud tegemist oli juba nii palju.


Lõppu ütlen veel, et me saimegi tuntuks oma olemuse ja käitumise ning distsipliiniga, sest mitte ühtegi teist sellist gruppi polnud. Igaüks tahab seal suur hiiro olla, aga kui neid ülivägevate turviste ja kostüümidega hiirosid on mitu tuhat, siis nad ei tõuse seal esile, vaid kaovad massi. Meil oli sitt turvis nende mõistes, sest neil on nii palju paremad ja ägedamad turvised (ja me ei saagi olema nendega ühel tasemel, sest neil selleks pappi palju rohkem) ja palju ägedamad kostüümid, aga meie olime kõik ühesugused ja sellega äratasime tähelepanu ja olime äratuntavad. Ja seda nad kiitsid, sest keskmine sakslane ei viitsi ja ei oska rivis marssida, käskudele reageerida.


Ma poleks kleidikeses ja omaette iial nii palju kiitusi (napis kleidikeses oleks vb nilbeid kiitusi saanud, aga need pole need, mida ma hindan) saanud oma võitluskaaslastelt ja tõstab ikka kõrvust küll kui meie hispaanlaste pealik tuleb ja ütleb, et on au sinu kõrval võidelda.


Ja meid kiideti ka rollimängu poolelt, sest mängisime sõdalasi ja käitusime nagu sõdalased, meie leeri komandör tuli imetleva pilguga meie juurde kui olime müürialuses toas kilpidel lebos ja magasime. Vajadusel valmis lahingusse jooksma.
Ja kusjuures see kilbilmagamine seal oli minu jaoks olustikuliselt ülimalt nauditav, sest tekkis tunne, et ma olengi mingis sõjas, mida kunagi ammu on peetud, tugev tuul puhus liiva näkku nagu kõrbes, kuum päike muutis laagrielu lojuks kellegi... (vastase)...ootamiseks...
Chloe
Nooremleitnant
Nooremleitnant
 
Postitusi: 140
Liitunud: Kolmapäev Dets 28, 2005 5:31 am
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas Chloe » Neljapäev Aug 11, 2011 10:17 am

Tahan veel öelda, et mida varem ära maksate, seda priviligeeritumad olete :D Kui on mingi küsimus, kus kedagi peab eelistama, siis varemmaksjad on eelistatud seisus. Noh, näiteks, kui mul on shokolaadi ainult ühele inimesele, siis ma annan sellele, kes varem maksis ;)


Ehk siis, mida varem ma tean osalejatega arvestada, seda parem ja seda varem saame me logistika paika panna.

Kui piletiraha veel maksta ei saa, andke siin teemas teada, kes on huvitet VG-ga koos tulema järgmisel aastal.
Chloe
Nooremleitnant
Nooremleitnant
 
Postitusi: 140
Liitunud: Kolmapäev Dets 28, 2005 5:31 am
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas Aurin » Neljapäev Aug 11, 2011 4:06 pm

Huvitatud olen, aga veel pead anda ei julge. Ma arvan, et hhiljemalt Septembri lõpuks tean täpselt, kas tahan minna või mitte.
Kasutaja avatar
Aurin
Vanemseersant
Vanemseersant
 
Postitusi: 36
Liitunud: Kolmapäev Dets 21, 2005 5:29 pm
Asukoht: Tartu
Tegelane: Hallathangion Gilfinder
Koda: Elil-Gandir

PostitusPostitas FitzChivalry » Reede Aug 12, 2011 1:08 am

No ütleks tõesti, et tegelikult on veidike liiga välja magamata selleaastase Dracheni elamus. Ilmselt ka Septembri lõpuks veidikene suudaks selgitada. Kuid no hea meelega loodaks end taas seal näha.
Kasutaja avatar
FitzChivalry
Vanemreamees
Vanemreamees
 
Postitusi: 17
Liitunud: Pühapäev Jaan 31, 2010 5:55 pm

PostitusPostitas Kaljukotkas » Reede Aug 12, 2011 2:05 pm

Toetan Chloeit kogu täiega ja panin kohe rahakogumisgraafiku paika kui seda kuulutust nägin
Kasutaja avatar
Kaljukotkas
Vanemseersant
Vanemseersant
 
Postitusi: 68
Liitunud: Neljapäev Veebr 23, 2006 12:32 am
Asukoht: Tartu
Koda: Ulring

PostitusPostitas Chloe » Esmaspäev Aug 15, 2011 1:20 pm

Rajasin ka VG vinge telgi fondi. Hakkan käima igal üritusel korjanduskarbiga, kes tunneb, et tahab annetada VG telgi jaoks, on uskumatult lahe inimene. Iseg 1 euro on abiks, aga kui iga Vg annetaks 10 euri, saaks me järgmisel aastal minna Drachenile juba ka punase/musta telgiga.
Chloe
Nooremleitnant
Nooremleitnant
 
Postitusi: 140
Liitunud: Kolmapäev Dets 28, 2005 5:31 am
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas Aurin » Esmaspäev Aug 15, 2011 1:56 pm

Äkki sa annad mingisugused panga andmed, et ka need (mina) kes sularahaga eriti ringi ei liigu, saaksid panustada.
Kasutaja avatar
Aurin
Vanemseersant
Vanemseersant
 
Postitusi: 36
Liitunud: Kolmapäev Dets 21, 2005 5:29 pm
Asukoht: Tartu
Tegelane: Hallathangion Gilfinder
Koda: Elil-Gandir

PostitusPostitas Chloe » Esmaspäev Aug 15, 2011 5:01 pm

Kontoga läheb natuke aega, sest plaanin selleks eraldi konto rajada (et ma kogemata raha ära ei kulutaks ja kõik laekumised oleks ilusti näha ;) )

Telkidest pilte (lihtsalt ettekujutuse saamiseks): http://www.thorsschmiede.de/index.php?m ... cleID=2062

http://www.thorsschmiede.de/index.php?m ... roupID=392

Kas sa Aurin, viitsid ajada, kus saab lasta Eestis sarnaseid telke õmmelda? Ja palju maksab? Või kui muidu ei saa, siis konstruktsioon ühest kohast, katust teisest...st kas sa viitsid asjaga tegeleda, sest tagasisõidul sa olid huviline...?
Chloe
Nooremleitnant
Nooremleitnant
 
Postitusi: 140
Liitunud: Kolmapäev Dets 28, 2005 5:31 am
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas Katzenminze » Esmaspäev Aug 15, 2011 6:00 pm

Ma ei mäleta, kelle käest Awe ja Irve telgi said, kuid jutu sees selgus, et selle olid teinud miskid Eesti tegelased, kes võtavad ka tellimusi. Äkki saab neilt uurida midagi?
Katzenminze
Vanemreamees
Vanemreamees
 
Postitusi: 69
Liitunud: Kolmapäev Juun 13, 2007 3:57 pm

PostitusPostitas Bernard » Esmaspäev Aug 15, 2011 10:34 pm

Naah - kust telk tellida on teada. On üks saksa firma mille seltskond tuleb ise drachenfestile seega toovad nad sinna tellitud telke kohale tasuta. Elik lähed kaks kätt taskus kohale ja pärast tuled telgiga koju tagasi.

Enamik neid ilusamaid ja suuremaid paviljontelke drachenil on nende toodetud. Chloe link on lihtsalt illustreerimaks.

Sellel aastal magasin telgitellimise maha, dracheni külastajatele oli päris korralik allahindlus koostöös DF'i meeskonnaga - loodame, et järgmine aasta ka on.

Ühtlasi on VG teema nagu rohkem keskaja ja paviljontelgi teema kui viikingitelgi värk.

Midagi sellist näiteks:
http://www.mittelalter-zelte24.de/de/Zelte/Ritterzelt-4x4

Veel parem muidugi:
http://www.mittelalter-zelte24.de/de/Zelte/Zweimaster-4x6


Aga selle eesti tüüpide kontakti võiks võtta ikka, mul ju siiamaani mingi suurem kogus presentriiet laos, telgi tegemise eesmärgil. Samas kardan, et need tellimused lähevad kulukaks.
Austusega, Allan Bernard /55 632 698/

Êl eria e môr, ohtakyaro elendi
Kasutaja avatar
Bernard
Komandör
Komandör
 
Postitusi: 1000
Liitunud: Kolmapäev Dets 21, 2005 1:20 am
Asukoht: Tallinn, 55 632 698
Amet: Nõukogu liige
Tegelane: Ghildorien Thurundil
Koda: Haralas

PostitusPostitas Katzenminze » Teisipäev Aug 16, 2011 12:54 pm

Nende jutust jäigi mulje, et nood tegijad ei tee mitte ainult viikingistiilis telke, vaid seda, mida vaja. Aga ma ei julge pead ka anda- käis ju jutuajamine pmst läbi kolme vahekanali.

Hinnaskaalast nii palju, et telk+varjualune vist olevat maksnud 4000eek-i.
Katzenminze
Vanemreamees
Vanemreamees
 
Postitusi: 69
Liitunud: Kolmapäev Juun 13, 2007 3:57 pm

PostitusPostitas Chloe » Reede Aug 19, 2011 3:55 pm

Nonii, lööge oma rahakoti rauad lahti, sest tegin uue üliägeda VG-telgi fondi: Telgifondi konto nr on 221053094499, Johanna Tikka, Swedpank. Kui igaüks annetaks kasvõi 10 eurot, oleks telk järgmine suvi olemas.
Chloe
Nooremleitnant
Nooremleitnant
 
Postitusi: 140
Liitunud: Kolmapäev Dets 28, 2005 5:31 am
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas Chloe » Reede Aug 26, 2011 7:30 pm

MA PIDIN TELGIFONDI VAADATES PIKALI KUKKUMA!!!!!!!


MEIL ON KOGUNENUD JUBA 89 EURI!!!!!!

AITÄH:
AURIN
SIIM NELJANDIK
CHLOE ;)
Chloe
Nooremleitnant
Nooremleitnant
 
Postitusi: 140
Liitunud: Kolmapäev Dets 28, 2005 5:31 am
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas Aurin » Pühapäev Aug 28, 2011 12:35 pm

Kasutaja avatar
Aurin
Vanemseersant
Vanemseersant
 
Postitusi: 36
Liitunud: Kolmapäev Dets 21, 2005 5:29 pm
Asukoht: Tartu
Tegelane: Hallathangion Gilfinder
Koda: Elil-Gandir

Järgmine

Mine Uudised

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

cron