Mis on VG

VG LARP Klubi ja Vishna-Ghrim larbiseltsingu ametlikud asjatamised

Moderaator: Jakob

Mis on VG

PostitusPostitas Bernard » Laupäev Dets 31, 2005 9:07 am

1. Organisatsiooni ajalugu ja olemus
------------------------------------------------

Vishna-Ghrim Larbiseltsing

Vishna-Ghrim larbiseltsing on tegutsenud alates 2001. aasta septembrist. Aastate jooksul on aktiivselt tegeldud uute mängijate koolitamise ja kasvatamisega. Aktiivselt tegeldakse uute ja LARPist mitteteadlike inimeste kaasamine. Sealjuures ei ole oluline mitte vanus, sugu, ega rahvus vaid tahe. Ajapikku on klubist kujunenud omamoodi katusorganisatsioon mitmetele väikestele grupeeringutele.

VG Larp klubi ja Vishna-Ghrim larbiseltsing on pigem mängijatele kui mängude korraldamisele orienteeritud. Vishna-ghrim on hetkel kümnestkonnast grupeeringust koosnev liit. Liikmete hulgas on nii eestlasi, venelasi kui ka vähesel hulgal muid rahvusi - rahvuse ja vanusepiirangud puuduvad.


MTÜ VG LARP Klubi

MTÜ VG LARP klubi (seltsingu juhatus) ei sea enda liikmeks astujatele mingeid piiranguid v.a. et tegu peab olema Vishna-Ghrim larbiseltsingu aktiivse liikmega, kellel vanust vähemalt 21 aastat. Seltsingusse kuulumisel on ainsaks kriteeriumiks tõsin huvi seltsingu tegevusele kaasa aidata.

MTÜ VG LARP Klubi on _TUGEVALT_ demokraatlik organisatsioon, alustades ideaalidest ja lõpetades juhtimisprintsiipidega. Igal liikmel on hääl ja iga hääl on võrdne. Veel enam kõik otsused peavad olema vastuvõetud üldise heakskiiduga - kui kasvõi üks hääl on vastu siis otsust ei tehta. Erapooletuks olemine siiski otsuse tegemist ei takista. Efektiivselt tähendab see seda, et igaühel on VETO õigus igale otsusele.

Aktiivsed tugigrupid ja osakonnad on seitsmes suuremas Eesti piirkonnas. Lisaks on tosinkond rohkemal või vähemal määral aktiivset tugigruppi.

Hoolimata rõhuasetusest mängijatele pole üle ega ümber saadud ka mängude korraldamisest. VG LARP Klubi on korraldanud mitukümmend mängu "Saaga" mängusüsteemis ja kaubamärgi alt ning ka vastavad reeglid valmis kirjutatud. Lisaks sellele lugematul hulgal suuremaid või väiksemaid üritusi, mänge ning laagreid mis juba otsesemalt seotud Vishna-Ghrim larbiseltsingu endaga.

Vishna-Ghrim larbiseltsing on vabatahtlikult ja ühehäälselt volitanud ennast kõigis küsimustes esindama oma juriidilisest isikust liikme MTÜ VG LARP Klubi. Sellest volitusest lähtuvalt on MTÜ VG LARP Klubi organiseerinud distsiplineeritud mängu siseste auastmete süsteemi - vajalik struktuur pikaajalise ja keerulise mängukampaania korraldamiseks mille kestvus on aastaid.

Selle struktuuri eelised on lisaks:
  • Osakondade tegevuse kordineerimise lihtsustamine;
  • Vastutus- ja omanditunde suurendamine ning sellega eri piirkondadest ja rahvustest pärit mängijate omavahelise sideme tugevdamine (aidates sellega omakorda kaasa klubi ühele eesmärgile - integratsioon);
  • Organisatsioonisisese motivatsiooniskeemi loomine (mängijal on reaalne võimalus edasi areneda - saada ülendatud. Suur motiveeriv jõud);
  • Noortele mängijatele üldinimlike väärtuste nagu ausus, sõprus, lojaalsus, vaprus jne. õpetamine.

Seltsingu suurim aktivist ja "hing" on selle asutaja Allan Bernard. Teda aitavad ja nõustavad tema pingutustes paljuski vanad mängijad ja veteranid: Nele Veedla (asutajaliige), Eduard Rõženkov (asutajaliige), Andre Kaur, Johanna Tikka, Karl Mädamürk, Viktor Kossenkov...

Sellele lisaks on suureks abiks noorem generatsioon ja Vishna-Ghrim'i "süda": Timo Tuuling, Ilona Rõženkova, German Rõženkov, Taavi Hermlin, Aleksei Pojarkov.

Kiireim ja mugavaim viis seltsingu või klubiga ühenduse saamiseks on siinsamas foorumis või e-posti teel: info@vgk.ee


2. Mängud ja üritused
-----------------------------

Hetkel korraldab MTÜ VG LARP Klubi aktiivse mängu igal laupäeval, kella kaheteistkümnest kaheni päeval. Toimub see Toompea all, Schnelli tiigi kõrval ja Hirve pargi vastas staadionil.

See on hetkel ainus koht kus kõik VG mängusisesed tegelased saavad koguneda ning suhelda. Seda "mängu" peetakse suure iganädalase treeningu vormis. Reeglina on sinna MTÜ VG LARP Klubi lahkel loal, lubatud nii pealtvaatjad kui külalised. Osalemisõigust saab küsida kohalviibivatelt mängujuhtidelt. Mängu sisu, sügavus ja kostüümide hulk varieerub.

Aeg-ajalt korraldab MTÜ VG LARP Klubi suure üle Eestilise kokkutuleku (harilikult kord kuus või kahe-kolme kuu tagant). Selles võivad osaleda ka teised organisatsioonid, ühinedes suurde eepilisse lahingtreeningusse. See kogunemine ja mäng leiab aset tavapärase laupäevase kokkusaamise asemel, samal ajal, samas kohas ja samadel tingimustel.

See üritus on sarnaselt avatud kõigile pealtvaatajatele ja külalistele. Osalemisõigust saab taodelda nagu ikka kohapealsetelt mängujuhtidelt või eelnevalt e-posti teel (info@vgk.ee).

MTÜ VG LARP Klubil jätab endale õiguse keelata ebasoovitavate isikute või grupeeringute osalemist nendel üritustel. Põhjustest ja võimalikest lahendustest räägitakse vastavate isikutega personaalselt (õnneks on aastate jooksul olnud väga väha mängukeelde).

MTÜ VG LARP Klubi on lisaks Boffervõitluse Eesti Lahtiste Meistrivõistluste peakorraldaja.


Info ning kuulutused klubi, seltsingu, liikmete ja kõigi ürituste kohta, internetileheküljel http://www.vgk.ee ja selles foorumis.Austusega Teie,
Allan Bernard
MTÜ VG LARP Klubi juhataja

GSM: (+372) 55 632 698
E-mail: allan@vgk.ee
P.S. Ärge kartke küsimusi esitada. Seda kas siis selles foorumis, e-posti teel, telefonitsi või privaatsõnumiga. Mul on alati hea meel Teie tutvuse üle ning vastan meeleldi.
Viimati muutis Bernard, Esmaspäev Apr 23, 2012 1:21 am, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar
Bernard
Komandör
Komandör
 
Postitusi: 1000
Liitunud: Kolmapäev Dets 21, 2005 1:20 am
Asukoht: Tallinn, 55 632 698
Amet: Nõukogu liige
Tegelane: Ghildorien Thurundil
Koda: Haralas

Mine VG LARP Klubi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

cron