Ãœksused
Kuigi VG lahingkooseis ja jaotus otsustatakse enne igat mängu VG Staabi poolt, on klubi siseselt välja kujunenud mõningad üksused või võitlejate tüübid mis üldjuhul püsivad muutumatuna. Sõltuvalt võimetest ja soovist on inimesi kes mängivad pea igal erineval mängul, erinevas üksuses. Samas on inimesi kes valdava enamuse ajast võitlevad ühel viisil ja muudavad oma eelistust harva.
Allpool toodud ükste loetelu pole lõplik või isegi täielik ning staab korraldusel võidakse erinevat tüüpi üksused mingil mängul täielikult kaotada ning jagada kogu VG täiesti võrdseteks (nn. homogeenseteks) jagudeks.
Â
Â
Pretoriaanid
VG eliit ja raskejalavägi. Kannavad alati eriti suuri ja raskeid kilpe ning on võimalikult hästi turvistatud. Mis puudutab kostüümi ja turvist siis esmajärjekorras varustatakse alati Pretoriaanid (isegi enne ohvitsere). Pretoriaanid on VG distsipliini alus, musternäide ja selgroog. Nad on meie ekvivalent keskaegsest rüütlist või rollimängude paladinist.
Pretoriaanide elitaarsus ja VG'de lugupidamine nende vastu, tuleneb sellest, et nad pühendavad kogu oma jõu ja energia teiste toetamisele ning abistamisele. Nad ei vaja ega nõua tähelepanu või heakskiitu oma tegevusele. Nad pühendavad ennast vankumatule lojaalsusele ja VG põhimõtete järgimisele.
Just selle suhtumise tõttu, on nad rohkem tunnustatud kui ükskõik milline teine VG üksus. Pretoriaanid on "VG visiitkaart".
Pretoriaanid on suhteliselt väike üksus 8-15 inimest ning väga tihti need kes kord juba pretoriaaniks saanud on, jäävad selleks. Teatav voolavus on ja üldjuhul aktsepteeritakse (sobivuse korral) ka täiesti uusi liikmeid, samas pikas perspektiivis on Pretoriaanid üks konkreetseima liikmeskonnaga üksusi VG's.
Pretoriaaniks saamiseks pead sa olema kohusetundlik, füüsiliselt tugev ja valmis täiskontaktseks võitluseks. Olulisem kui individuaalne võitlusoskus on sinu võime töötada koos teistega ja teiste heaks. Pretoriaan ei mõõda enda edu isiklike saavutuste järgi. Tema edu seisneb selles, kui paljude teiste VG'de eesmärkide saavutamisele ta kaasa aitas.
Â
Â
Kiirreageerimisgrupp (KRG)
Keskmiselt varustatud üksus, VG strateegia üks alustaladest. Erinevalt Pretoriaanidest on KRG suhteliselt ebamäärase liikmeskonnaga üksus, mis koosneb, vastavalt vajadusele 4-30 liikmest.
Samas KRG on midagi mis moodustatakse IGAL mängul. Ükskõik kus VG ka ei viibiks või mida ta ka parasjagu mängul ei teeks, KRG on alati olemas ja täies lahingvalmiduses.
KRG valmistub kiirelt (soovitavalt juba enne mängualale jõudmist) ning relvastub võimalikult korralikult. Kui on valida siis eelistatakse üksusesse võimalikult kogenud ja individuaalselt oskuslikke võitlejaid.
Üksuse eesmärk, nagu nimigi ütleb, on kiirelt reageerida tekkinud võimalustele või ohtudele. Olles oma olemuselt reageeriv üksus, võitleb KRG üldjuhul alati alakaalus ja enda jaoks "ootamatus olukorras". Selle tõttu on riskid individuaalsele võitlejale KRG's üsna suured. Tõenäosus muudest üksustest ära lõigatud saada või (vangi)langeda on suur.
KRG edu aluseks on kiirus. Kiirus kõiges. Seetõttu ei pane KRG liikmed kunagi käest relvi ega võta seljast turviseid ning peavad olema valmis jooksma vajadusel pikki distantse jälle ja jälle. Kuna kõik see on äärmiselt kurnav siis pikematel üritustel, vahetatakse KRG üksuseid rotatsiooni korras. Seetõttu on mõnes mõttes pigem tegu ametiga mida mingi üksus täidab, kuivõrd spetsialiseeritud üksusega.
KRG olemasolek ja tegutsemine annab ootamatu rünnaku korral ülejäänud väele aega ennast võitlusvalmis seada. Sarnaselt saab tänu KRG'le ära kasutada võimalusi mis tekivad ja kaovad kiirelt. KRG on VG kohanemisvõime alustala ja sellega üks olulisim osa VG strateegias.
KRG liikmeks saamiseks ei pea iseenesest väga palju vaeva nägema. Kui sa piisavalt palju mängudel käid siis satub sinu üksus varem või hiljem ka KRG ülesandeid täitma. Samas kui sa tahad spetsialiseeruda või eriti edukas olla siis KRG liige peab arendama oma vastupidavust ja isiklikku võitlusoskust, kõikvõimalike relvadega.
Â
Â
Vene Paladinid
VG venekeelne osakond on koondunud eraldi üksusesse. Tegemist on suhteliselt autonoomse üksusega mis on keskmiselt raskelt turvistatud ja varustatud nii kilpide-mõõkade kui odadega. Paladinide nimetus on pigem rollimänguline, lahinguväljal täidavad nad üldjuhul tugirolli, harilikult tiivalt ründamise või kaitsmisega.
Paladinide varustus (kuigi samast toonis/stiilis mis muu VG varustus) on unikaalne ja nende stiilile ning vajadustele vastav. Paladinid on hea meelega nõus enda ridadesse võtma ka mitte Vene rahvusest võitlejaid ent üldjuhul on eelduseks ikkagi vähemalt vene keele oskus suhtlustasandil.
Paladinide üksus varieerub vahemikus 5-30 võitlejat, sõltuvalt mängust. Sellest tulenevad ka nende ülesanded, mis on mänguti erinevad.
Traditsiooniliselt moodustavad Paladinid ALATI esmajärjekorras VG vägede ülemjuhataja ihukaitse mängudel. Kui neid on mõnevõrra rohkem (aga ikkagi vähe), tegutsevad ülejäänud tihti luurajatena. Jao tasandil Paladinide üksus püsib suuremas lahingus (eriti kaitselahingud) reservis, toetades kiirelt ohtlikes olukordades teisi üksusi ning ohu likvideerimisel, taganedes reservpositsioonile. Kui Paladine on mitu jagu, moodustavad nad harilikult eraldiseisva tiiva või rünnaksuuna. Säärane Paladinide üksus on äärmiselt agressiivne ja suure läbistusvõimega.
Paladinid on oma olemuselt mitte elitaarne kuid väga kindel seltskond ning nende liikmed mängivad harva teistes üksustes ja teiste üksuste liikmed on harva nende ridades. Nende treening ja töötoad on üldjuhul samuti eraldiseisvad seega kui sa soovid Paladinidega liituda siis tuleks selleks eraldi soovi avaldada ja paluda end nende juurde suunata. Samas avatud ja balansseeritud grupina on neil kohta kõigile, sõltumata sinu võitluseelistusest.
Â
Â
Pioneerisalk
VG pioneerid on väike ja pühendunud kollektiiv inimesi, kes üldjuhul otsustavad suurte lahingute tulemuse. Nende ülesanne on valmistada ja korrastada varustus, valmistada ette kõik mänguks vajalik, viia kohapeal läbi esmane vaatlus, püstitada laagrid, kaitse- või ründeehitised jms. ning pärast kõik jälle ära koristada ja pakkida.
Pioneerid saabuvad alati esimesena ja lahkuvad alati viimastena.
Kuigi VG ei erista neid kuidagi lahingu ajal, sest siis täidavad jooksvaid ettevalmistusi kõik kohal viibivad üksused, peame siiski oluliseks pioneerid eraldi välja tuua sest nende olulisust ei saa alahinnata (viga mida paljud vastased on teinud).Kui pioneeridel on piisavalt aega ning ressursse, suudavad nad harilikult ette valmistada (enne mängualale saabumist ja ka kohapeal) sedavõrd suure taktikalise eelise, mida vastasel on võimatu ületada.
Tehniliselt on pioneerid mänguväline üksus. Nende põhitegevus leiab aset kui mäng pole veel alanud või on juba lõppenud.
Samas kui sulle meeldib käsitöö või sa tahad õppida kuidas valmistada ÜKSKÕIK mida larbiga seonduvat, tasub kindlasti liituda pioneerisalgaga. Sarnaselt kui sa tahad õppida kuidas metsas reaalselt toime tulla ja ellu jääda, saad sa pioneerina kõikvõimalikke vajalikke teadmisi.
Pioneerisalgas on tohutu larbikogemusega inimesi, kes on selle hobiga tegelenud aastakümneid. Nende kõrvalt on sul võimalk õppida lugematuid väikesi nippe, kuidas enda ja teiste elu mugavamaks muuta ning mida kõike (ja kuidas) võiksid endale valmistada. Seda kõike saadab rohke huumor ning sajad naljakad või põnevad larbilood. (Ning loomulikult sinised nokamütsid!)
Pioneeridega liitumiseks piisab ainult tahteavaldusest, sinu oskused või võimed ei mängi (esialgu) mingit rolli. Kõike on võimalik õppida või arendada. Samas arvestada tuleb, et pioneerina pead sa tegema reaalset tööd ning kulutama enda aega ja energiat ka mängule eelnevalt.
Pikemas perspektiivis, kui sa tahad olla püsivalt pioneer ja selles võimalikult hea, on tähtsaimad omadused mida arendada, kohusetunne, täpsus ja käsitöö- ning erinevate tööriistade kasutusoskus.
Â
Skaudid
Ega sa ju ometi tõsimeeli ei lootnud, et me räägime sulle kes täpselt on VG skaudid ja luurajad ning mida täpselt nad teevad?!
Skaudiks saab saada kogenud VG liige. Mõnikord tehakse see ettepanek mängijale, mõnikord avaldab mängija ise soovi. Igal juhul järgneb esmasele valikule põhjalik väljaõpe, mille sisu ja eesmärki, teavad need kes selle läbinud on.
Kui sa tahad skaudiks saada siis varu aega ja kannatust ning ürita käia võimalikult paljudel mängudel, koos VG'ga. Ole aktiivne, osale erinevate üksuste töös, ole kindlasti aktiivne pioneerisalgas ning igal võimalusel KRG's. Hoia suu kinni ja silmad-kõrvad lahti. Kogemus on põhiliseks eelduseks.
Â
Â
See on lühikirjeldus erinevatest VG üksustest mis üldjuhul on olemas igal mängul. Väiksematel mängudel võib üks üksus, täita mitut rolli. Suurematel mängudel seevastu on veel terve hulk erinevat tüüpi üksusi, millel on erinevad funktsioonid.
Seda kõike õpid ja koged sa aga juba ainult VG liikmena ning sellest siin rääkimine ei täidaks mingit eesmärki.